Jsem rodilá Pražačka žijící od dvou let na venkově. Příroda je mi od mala blízká. V dětství jsem vyrůstala mezi hospodářskými zvířaty. Pravidelně jsme chodili do lesa na procházky se psy, krávou a kozou. Později jsem začala objevovat život opeřenců. Baví mě být tichým pozorovatelem přírody. Na popud souseda jsem se stala členem České společnosti ornitologické. V roce 2017 jsem překonala svůj ostych a vypravila se na Vítání ptačího zpěvu ve Slapech. Setkání s ornitologem Martinem Strnadem a následná účast na jeho pravidelném kroužkování byla pro mě natolik inspirující, že jsem se z tichého pozorovatele stala spolupracovníkem Kroužkovací stanice Národního Muzea. V letní sezóně se zejména věnuji kroužkování mláďat vlaštovky obecné na hnízdě, a později i na nocovišti. V zimním období pravidelně pořádám kroužkování u krmítka ve dvoutýdenních intervalech. Pozorovat přírodu kolem sebe v jejích proměnách mě baví během celého roku.

email: eliska@spolekdobris.cz