Jako rodák z malé vesnice na Šumavě jsem měl k přírodě vždy blízko. Vliv na to určitě měl i můj táta a děda, kteří se aktivně věnovali myslivosti. Již na základní škole jsem se stal členem České společnosti ornitologické, a vztah k přírodě se promítl i v pozdějších studiích, kdy jsem vystudoval obor Lesní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze. Můj zájem o přírodu je zaměřený hlavně na savce, ptáky a rostliny. Kromě ochrany přírody si užívám i roli tichého pozorovatele, kdy aplikuji pravidlo, že nejvíce člověk v přírodě vidí, když si sedne pod strom a nehýbe se 🙂 Mým velkým koníčkem je také fotografování přírody, které jde ruku v ruce s pozorováním. Na Přírodovědný spolek jsem narazil krátce po přistěhování do Dobříše a okamžitě mě zaujaly všechny spolkové projekty. Jsem rád, že se do nich mohu zapojit, a aktivně tak přispět k ochraně přírody.

email: pavel@spolekdobris.cz