Během zimních měsíců jsou krmítka významným zdrojem potravy pro zimující ptactvo. Pravidelným a správným přikrmováním ptákům pomáháme přežít nejtěžší období roku.
V rámci projektu „Přírodovědná osvěta veřejnosti a její zapojení do ochrany a péče o ptáky na Dobříšsku“ nechal Přírodovědný spolek Dobříš vyrobit tři krmítka. Krmítka se nacházejí U Ovčína, v Jedlovém hájku a u rybníka Papež.

V průběhu zimy bude náš spolek do krmítek doplňovat potravu pro ptáky zejména slunečnici a doplňkově také oves a konopné semínko, pohanku, lesknici, dýňová semínka, arašídy, lojové koule, ořechy a sušené moučné červy.

Do zimního přikrmování ptáků na Dobříši se můžete zapojit i Vy.

Jak a čím krmit se dozvíte na stránce krmení.
Součástí projektu byla v roce 2022 malířská soutěž pro děti, přednášky a společné pozorování ptáků u krmítek. I letos (2023) je vyhlášena fotosoutěž (do 3. 12. 2023). Přednášku s ukázkou kroužkování pro vás připravujeme.
Projekt je spolufinancován formou dotace z rozpočtu města Dobříše.