Máte u domu své krmítko, na kterém pravidelně přikrmujete, a rádi při tom pozorujete ptáky? Potom se můžete zapojit do projektu ČSO – Ptačí hodinka. Akce probíhá každý rok v zimě ve stanovený termín (obvykle první nebo druhý víkend v lednu). Metodika je jednoduchá: během jedné hodiny sčítáte na svém krmítku maximální počet jedinců jednotlivých druhů. Projekt probíhá od roku 2019, letos se tedy jednalo již o pátý ročník. Termín příštího ročníku je stanoven na 5. – 7. ledna 2024. Více o projektu i dosavadních výsledcích se můžete dozvědět na stránkách ČSO (Česká společnost ornitologická) „Ptačí hodinka“.

K sčítání můžete využít i tři krmítka, která jsme pro vás na Dobříši v rámci projektu nainstalovali. Jen je třeba nám dát vědět na email info@spolekdobris.cz, aby bylo jasné, že krmítko je na sčítání obsazeno a nedocházelo k zbytečným duplikacím.