Jsem ptáčkař amatér. Začátek všeho vedl přes přírodovědný kroužek v dětství, kde mě nejvíce zajímali opeřenci. Po dlouhé pauze jsem se rozhodla poznat ptačí svět více zblízka. Absolvovala jsem „Kurz určování ptáků 2021“ pořádaný Českou společností ornitologickou, jejímž jsem členem. Kurz samotný byl díky skvělým lektorům mou startovací čárou v poznávání ptáků. A pak mě shoda okolností propojila se Spolkem. Dozvěděla jsem se více o jeho činnosti a aktivitách v ochraně (nejen) ptáků. Díky společným vycházkám do terénu jsem měla šanci vidět v praxi ornitologický výzkum i monitoring. Jsem za tyto praktické zkušenosti moc vděčná. Děkuji zejména Víťovi a Martinovi za předávání znalostí, zkušeností a postřehů. Díky tomu si uvědomuji, co všechno zajímavého a krásného je v našem okolí k vidění. Stačí mít jen otevřené oči, nastražené uši a v ruce dalekohled.

email: jana@spolekdobris.cz