FESTIVAL PTACTVA 2021 V KYTÍNĚ (POZVÁNKA)

Přírodovědný spolek Dobříš a Česká společnost ornitologická pořádají podzimní ornitologickou ukázku kroužkování ptáků s názvem „Festival ptactva“. Budete mít možnost si zblízka prohlédnout nejen místní druhy opeřenců, ale i migrující ptáky na tahu. Ornitologové z našeho spolku vám také všechny kroužkované ptáky náležitě „představí“, takže se dozvíte mnoho zajímavostí z jejich života a o jejich zvycích.

Přijďte kdykoliv mezi 7 – 11 hod. Ukázka bude probíhat průběžně, tak jak budeme ptáky kroužkovat a vypouštět. Ptáci jsou nejaktivnější brzy ráno – takže, kdo dřív přijde… 🙂 má šanci více vidět.

Pokud přijedete do Kytína autem, prosíme parkujte pouze na parkovištích vyznačených na mapce. Doporučujeme také pevnou a nepromokavou obuv. Na louce je ráno rosa.

Kdo by si chtěl udělat delší procházku je možno zaparkovat na centrálním parkovišti před Kytínem u hřiště a projít se okolo aleje loupežníka Babinského, aleje Antonína Vítka, přes vyhlídku s dřevěnou sochou Fabiána až ke Kytínské hájovně.