PTAČÍ HODINKA

Máte u domu krmítko, na kterém pravidelně přikrmujete, a rádi při tom pozorujete ptáky? Potom se můžete zapojit do projektu ČSO – Ptačí hodinka. Ač je tento projekt vědecký, může se ho zúčastnit kdokoliv. Akce proběhne o víkendu 6. – 8. ledna 2023. Metodika je jednoduchá: během jedné hodiny sčítáte na krmítku maximální počet jedinců jednotlivých druhů. Projekt probíhá od roku 2019, letos se tedy jednalo již o pátý ročník. Účastní se ho stovky tisíc lidí z USA, Velké Británie, Irska, Nizozemska a dalších zemí. Více o projektu i dosavadních výsledcích se můžete dozvědět na stránkách ČSO (Česká společnost ornitologická) „Ptačí hodinka“.

K sčítání můžete využít i tři krmítka, která jsme pro vás na Dobříši v rámci projektu „Ptačí krmítka na Dobříši“ nainstalovali.

Pokud si nejste jisti druhem ptáka, projděte si naši stránku „Ptačí druhy na krmítku“, jistě vám pomůže v určování 🙂

Odkazy na web České společnosti ornitologické:

Co je ptačí hodinka

Časté otázky